January 29, 2022

Veri, bilgi, özerklik ve esneklik: dijitalle nasıl değer yaratılır

 

Covid 19’dan sonra yeniden başlatma mutlaka yeni teknolojilerin kullanımıyla bağlantılı mı?
Pandemi, bir kriz durumunun neden olduğu birçok zorluğu çözmede faydalarını daha fazla takdir etmemizi sağladı. Dijital teknolojilerin benimsenme oranları, dünyadaki hemen hemen her ülkede, tam da şirketler operasyonları sürdürmek için yeni yollar bulmaya zorlandıkları için arttı. Ve bu özellikle küçük ve orta ölçekli şirketler için çok önemli bir dersti. Ancak dijitalleşme giderek daha merkezi bir tema haline gelmesine rağmen, birçok KOBİ hala doğrusal bir dönüşüm süreci başlatmak ve boşluğu doldurmak için mücadele ediyor. Bu nedenle, nihayetinde daha küçük oyuncular için büyüme sağlayabilecek ortak çözümler bulmak için güçlerin birleştirilmesi gerekiyor ve Alibaba Netpreneur Masterclass gibi bir girişim, tam olarak uzun vadede stratejik vizyonu etkileyebilecek “dijital kolaylaştırıcılar” yaratma yönünde ilerliyor. , organizasyon içinde ve dışında teknolojileri kullanmanın yeni yollarını keşfetmek ve denemek.

Dijital dönüşüm paradigması değişmeye hazır mı? Ve nasıl?
Bu, yeni ortaya çıkmaya başlayan bir paradigmadır. Geliştikçe, şirketler getirebileceği faydaları keşfedebilir, ancak verilerin doğasının antagonistik değil yenilenebilir olduğunu fark ettiğimizde sıfır toplamlı oyun ilkesinin sorgulanması mümkündür, böylece daha fazla insanın bunu yapmasına izin verir. üretken amaçlar için aynı anda kullanın. Özellikle veri koruma ve mahremiyet gibi konularda ve teknolojilerin hayatımız üzerindeki etkisinin etik sonuçları gibi konularda yeni zorlukların ortaya çıkması da olasıdır. Bu nedenle, yeni dijital ekonomiyi yönetmek ve kontrol etmek için tamamen yeni bir dizi beceri ve düşünme yöntemi kullanmamız gerekecek.

Kapsayıcı bir şekilde değer yaratmak: orta ölçekli şirketler bu zorluğa hazır mı?
Liderlik ve işletme yönetiminin, seri üretim, standardizasyon, hiyerarşi ve yukarıdan aşağıya yaklaşımdan oluşan geleneksel ekonomiyle bağlantılı bir zihniyetten, kişiselleştirme, farklılaşma ve işbirliğinin hakim olduğu dijital ekonomiyle bağlantılı bir zihniyete geçmesi gerekecektir. yatay. Ortak bir vizyon ve kurumsal kültür aracılığıyla ortak bir hedefi korurken, çalışanlarınıza daha özerk ve yaratıcı bir şekilde çalışma özgürlüğünü nasıl vereceğinizi hemen anlamanız gerekir. Orta ölçekli şirketler daha esnek olmak için gelişmek zorunda kalacaklar: artık “eğer”den değil, “ne kadar çabuk”tan bahsediyoruz.

Değişim eğilimini nasıl eğitirsiniz?
Yapılması gereken ilk şey, bir şirket olarak ayakta kalmanın değişim ve yenilik yapmaktan başka bir alternatifi olmadığını anlamaktır. İkincisi, birey, şirket ve ülke olarak sahip olduğunuz doğal avantajı tanımak ve bu avantajları küresel ölçekte kullanmak için teknolojiyi kullanmaktır. Üçüncüsü, sıfırdan başlayan ülkelerin yeni modellerle yenilik yapmayı nasıl başardığını incelemek ve ardından kendi pazarları için hangi alternatifin mümkün olabileceğini hayal etmektir. Son olarak, 34 yaşın altındaki insanlarla daha fazla zaman geçirin ve fikirlerini dinleyin ve onları işinize nasıl entegre edeceğinizi anlayın.

Source link

[contact-form-7 id=”2836″ title=”TR”]